Kariéra hráča Barcelony sa pohybuje na tenkom ľade. Stačí pár zlých výkonov a ste posadený na lavičku, pričom do konca sezóny už nemusíte dostať priestor. No platí to aj v opačnom garde. Ak v béčku ukážu mladé talenty svoj potenciál, povýšenie do A-tímu je otázkou času.

Svojimi skvelými výkonmi sa do “áčka” dostali Pedri, Ansu Fati či Ilaix Moriba. Všetci traja menovaní sa dokázali perfektne presadiť medzi seniormi, posledný menovaný síce nedostával až toľko priestoru ako Pedri či Fati, no aj on ukázal svoju mimoriadnu kvalitu a veľký prehľad v hre. Moríba však teraz začal vymýšľať. 18-ročný hráč surovo odmietol ponúkanú novú zmluvu od Barcelony.

Teraz prišiel trest. Vymýšľanie záložníka z Guiney dospelo do fázy, že sa ho Blaugranas rozhodli opäť vrátiť do B-tímu, kde začne svoju predsezónnu prípravu. Jeho kontrakt vyprší 30. júna budúceho roku a keďže talentovaný hráč odmietol novú zmluvu, je otázkou času, kedy ho Barca predá. Iba ak by si to s novou zmluvou rozmyslel. Záujem už hlásia najväčšie kluby Európy a Lipsko.

moriba

Zdroj: Marca.com | Foto: Twitter