werner prestup

Dnešný prestupový trh je veľmi nevyspytateľný. Kto čakal, že Fekir prestúpi do Betisu, Ribéry sa upíše Fiorentine a De Rossi Boce Juniors? Tentokrát sa futbalový svet stal svedkom vcelku nečakaného rozhodnutia.

O jeho prestupe do Bayernu sa rozprávalo deň čo deň, mnohí to už považovali za samozrejmú vec a fanúšikovia otvárali šampanské, že do ich tímu mieri top kanonier. Mala to byť len otázka času či Timo Werner prestúpi do Mníchova túto sezónu za 60 miliónov eur, alebo tú budúcu zadarmo, keďže v Lipsku mu končila zmluva. Teraz je však všetko úplne inak.

Werner dnes oficiálne predĺžil zmluvu s jeho aktuálnym zamestnávateľom. S klubom sa dohodol na novom 4-ročnom kontrakte, ktorý mu uplynie v júni 2023. O 23-ročného nemeckého útočníka bol enormný záujem zo strany Realu Madrid, Liverpoolu, Atlética Madrid či PSG. Najhorúcejšia trasa však viedla do Bavorska a Liverpoolu no napokon aj tieto špekulácie padli. Lipsko sa tak môže tešiť na služby svojho ostrostrelca aj v nasledujúcich sezónach a potrápiť Bayern či Dortmund v boji o bundesligový titul.

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter