Po včerajších prehrách ŠK Slovana Bratislava s Olympiakosom (0:3) a MŠK Žiliny s Jabloncom (1:5) to vyzerá, že ani jeden z našich klubov neuspeje a nepostúpi cez svojho súpera. Slovan však má už teraz istú účasť „aspoň“ v skupine Konferenčnej ligy UEFA. Aké finančné odmeny tam na „Belasých“ čakajú?

Za účasť v skupine Konferenčnej ligy dostane každý tím 2,94 milióna eur. Za každú ďalšiu výhru zinkasuje 500 tisíc eur a za nerozhodný výsledok 166 tisíc eur. Tím, ktorý obsadí v skupine prvé miesto dostane 650 tisíc eur, druhý tím skupiny 325 tisíc eur, avšak oba dostanú ešte 300 tisícový postupový bonus za postup do 16-finále. Za prípadnú účasť v osemfinále je ďalších 600 tisíc eur, v štvrťfinále 1 milión, v semifinále 2 milióny, za postup do finále 3 milióny a víťaz Konferenčnej ligy UEFA tento rok dostane 5 miliónov eur.

Ak by sa však Slovan zázrakom prebojoval cez Olympiakos do skupinovej fázy Európskej ligy UEFA, tam by ho čakali o niečo vyššie odmeny. Za postup do skupiny Európskej ligy by klub dostal 3,63 milióna eur a za každé víťazstvo v nej 630 tisíc, respektíve 210 tisíc za remízu. Za ovládnutie skupiny je v Európskej lige odmena 1,1 milióna eur a za druhé miesto 550 tisíc. K tomu treba prirátať polmiliónový bonus za postu do 16-finále. Celkový víťaz Európskej ligy UEFA dostane 8,6 milióna eur.

O inom je však Liga majstrov, kde za postup do základnej skupiny UEFA dáva bonus až 15,64 milióna eur a za každé víťazstvo v nej 2,8 milióna. Remíza v skupine sa v Lige šampiónov cení na 930 tisíc eur a postup do osemfinále na 9,6 milióna eur.

Pozrime sa však aj na odmeny za kvalifikáciu. Ak by MŠK Žilina skončila na kopačkách Jablonca, tak za účasť v play-off má garantovanú sumu 750 tisíc eur. Spartak Trnava získal za účasť v 3. kole kvalifikácie 550 tisíc a DAC Dunajská Streda za pôsobenie v 2. predkole 350 tisíc eur.

anang

Zdroj: Šport.sk, Uefa.com | Foto: Twitter, Instagram/mskzilina/skslovanbratislava