Góly sú vo futbale skutočnými komoditami a patrične ich treba aj osláviť. Či už Ronaldove povestné “Sìì”, Griezmannov jednorožec, alebo Witselov netopier sú jasnými dôkazmi, že aj futbalisti môžu byť kreatívnymi umelcami.

Medzi takýchto špecialistov patrí aj útočník Liverpoolu Mohammed Salah. Ten počas svojho pôsobenia v Liverpoole vystriedal hneď niekoľko gólových osláv. Poďme si teraz rozobrať a vysvetliť, aký význam v sebe skrývajú jednotlivé Salahove oslavy.

Joga

Človek by si povedal, že na prvý pohľad má jasné vysvetlenie. Egypťan je vyznávateľ tohto cvičenia, ktorému týmto robí reklamu. A sčasti by mal ten človek aj pravdu. Jeden učiteľ jogy však prišiel so zaujímavým vysvetlením, že toto gesto charakterizuje rovnováhu a upevnenie, čo v Salahovom prípade znamená jeho neotrasiteľné spojenectvo s Liverpoolom. Potešujúca správa pre všetkých fanúšikov “The Reds”.

salah joga oslava

Posmech nosom

Vo finálovom zápase Ligy Majstrov UEFA proti Tottenhamu strelil Salah z pokutového kopu prvý gól stretnutia, ktorý oslávil trochu extravagantne. Prsty cez nos so zároveň vystrčeným jazykom. Síce doteraz toto gesto neobjasnil úplne priamo, ale je jasné, že bolo namierené proti fanúšikom “Spurs”. Buď Salahovi smrdeli, alebo jednoducho predstavuje číru nenávisť voči ním. Bizarné gesto bude raz možno plne vysvetlené.

salah golova oslava

Faraón

Jedna z jeho najikonickejších gólových osláv. Natiahnuté ruky k obecenstvu a žiadna emócia. Oslavný postoj, ktorý pripomína scénu z filmu Gladiátor, v ktorej sa postava Maximus pýta davu: “Bavíte sa dobre?” Jeho natiahnuté ruky by mohli apelovať aj na pieseň liverpoolskych priaznivcov, ktorí ho oslavujú ako egyptského kráľa triumfálne stojacého pred svojim ľudom.

salah faraon oslava

Náboženstvo

Mnoho futbalistov vzdáva za svoj gól poďakovanie do nebies. Salah nie je výnimkou a ako pravoverný mohamedán, bozkávaním zeme oslavuje Allaha. Odborne sa tento akt nazýva sujud a spočíva v tom, že čelo, nos, obe ruky, kolená a všetky prsty sa dotýkajú zeme. Modlitba je pre Salaha významným aktom jeho každodenného života.

mohammed salah modlitba

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter