Arséne Wenger po 22 sezónach skončí na lavičke Arsenalu, no sám odmieta úplný odchod zo scény. 68-ročný Francúz však nijaké detaily o svojej budúcnosti nevyzradil. Predpovedá však blízke radikálne zmeny v európskom futbale.

Podľa Wengera do niekoľkých rokov vznikne nová európska súťaž, ktorá môže nahradiť aj Ligu majstrov. Tzv. európska superliga bola spomínaná už pred pár rokmi, no z projektu zišlo. Francúzsky manažér očakáva, že v blízkej dobe sa však stane realitou.

Sám vie, že veľké tímy v Premier League nie sú práve nadšené z toho, že obrovské peniaze z vysielacích práv získavajú na ich úkor aj tie skromnejšie celky, ktorých stretnutia nie sú vo všeobecnosti až také atraktívne. Ľudia chcú podľa neho vidieť kvalitu. Očakáva, že prípadný nový projekt by podporili aj veľké kluby z ostatných elitných súťaží, pričom táto “nadliga” tvorená približne šestnástimi celkami by dokonca mohla bežné národné súťaže vytlačiť do prostriedku týždňa.

Arsene Wenger

Viete si takúto súťaž predstaviť alebo by to bol iba projekt, ktorý by zničil tradičný futbal?

Zdroj: Foxsports.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.