MS v Rusku boli veľkým futbalovým sviatkom. Ako to už po takýchto veľkých podujatiach býva, prichádzajú po nich aj veľké odchody. Najnovšie môže jeden ohlásiť chorvátska futbalová reprezentácia, ktorá prichádza o jedného zo svojich najdôležitejších hráčov, ktorí prispeli k jej rozprávkovej ceste na práve skončených majstrovstvách. 

Koniec ohlásil 32-ročný útočník Mario Mandžukić. “Hovorím národnému tímu zbohom. Povedať to je ťažšie, než sa pustiť do šprintu po 120 odohraných minútach. Ťažké to je aj preto, že počúvať národnú hymnu pred zápasom je to najkrásnejšie. Bolí to, keďže tieto slová už nejde vziať späť. Napriek tomu, končím,” napísal teraz už bývalý chorvátsky reprezentant vo svojom liste.

Chorvátskemu tímu budú jeho zásahy zaiste chýbať. Útočník obliekajúci farby Juventusu skóroval za národný tím 33-krát, pričom mu nato stačilo 89 zápasov. Tri góly pridal aj počas spanilej jazdy Chorvátska na tohtoročných MS. V histórii je tak druhým najlepším chorvátskym strelcom.

“Striebro z MS mi dodalo novú energiu, ale aj silu povedať koniec. Žijeme si náš sen, spravili sme historický úspech a za posledný mesiac som mal tie najkrajšie spomienky v mojej doterajšej kariére, hlavne počas privítania fanúšikmi. Nemôžem byť ešte viac pyšný,” vyjadril v liste Chorvát.

“Nikdy nie je ideálny čas na rozlúčku, ale cítim, že pre mňa ten čas práve nastal. Ďakujem fanúšikom, ktorí dokázali oceniť, že sme hrali srdcom. Teraz už budem jeden z vás, budem jedným z najväčších fanúšikov Chorvátska,” dodal na záver dojemného listu bývalý hráč Atlética Madrid, či Bayernu Mníchov.

Zdroj: Total-croatia-news.com | Foto: Twitter