Artur „Waluś“ Walczak, účastník galavečera PunchDown, ktorý sa koná v Poľsku, zomrel na následky poranenia mozgu. Po tvrdej facke padol bezvládne na zem a bohužiaľ v nemocnici skonal vo veku 46 rokov. 

Artur Walczak bol bývalý strongman a bojovník MMA sa zúčastňoval aj takýchto turnajov, ktoré sú v Poľsku veľmi populárne. Tento poľský reprezentant, ktorý pochádzal z Gniezna, však nemohol ani len tušiť, že tento turnaj s názvom Punchdown 5 bude jeho posledným. Po tvrdej facke spadol bezvládne na zem, kde sa o neho starali zdravotníci. Následne bol prevezený do nemocnice. Jeho stav bol lekármi označený ako kritický, navyše ho museli uviesť do umelého spánku. 26.11. ho skúšali prebudiť, no bohužiaľ sa to nepodarilo a Walczak zomrel. Toto je ale veľká tragédia, pretože je bežné pri tomto športe, že po knokaute súperi spadnú na zem, ale takáto udalosť je skôr raritou.

Následne sa po tejto smutnej udalosti začalo vo Vroclave vyšetrovanie bezprostredného nebezpečenstva straty na životoch a poškodenia zdravia tohto účastníka. Predmetom vyšetrovania je preskúmať či je organizovanie takýchto podujatí zákonné, a či zároveň bola dodržaná bezpečnosť účastníkov. Každopádne, nech vyšetrovanie dopadne akokoľvek, veríme, že sa už podobná tragédia už nestane.

VIDEO z celej udalosti nájdete >>>TU<<<

Zdroj: Polishnews.co.uk | Foto|Video: YouTube/Doktor Plagi