Everton FC

Everton bol počas tejto sezóny veľmi aktívny na prestupovom trhu. Do klubu prišlo až jedenásť nových hráčov a takéto rušné obdobie fanúšikovia už určite dlho nezažili. Počas leta dokonca padol aj prestupový rekord, keď do mesta Beatles zavítal za necelých 50 miliónov eur islandský stredopoliar Gylfi Sigurdsson. Okrem neho ale prišlo viacero zvučných mien. 

Kabínou hlavne otriasol príchod navrátilca Wayna Rooneyho, pre ktorého už nezostalo miesto v Manchesteri United. “Toffees” ale priviedli posilu aj z opačnej strany Manchestru. Zadné rady prišiel na polročné hosťovanie vystužiť Eliaquim Mangala, no jeho angažmán sa nezačal vôbec dobre. Hneď pri svojom debute si musel vytrpieť porážku 5:1 na pôde Arsenalu, no to bol stále ešte ten lepší prípad.

Eliaquim Mangala

Vo svojom druhom zápase musel 27-ročný Francúz opustiť trávnik tesne pred polčasovou prestávkou kvôli zraneniu. To sa po čase ukázalo ako veľmi vážne, pretože Mangala si pravdepodobne poškodil kolenné väzy. Pre hráča to znamená, že jeho pôsobenie v novom klube sa tak možno už predčasne skončí po dvoch zápasoch. Táto situácia je veľmi nepríjemná aj pre Sama Allardyca, ktorý chcel zo svojej novej posily spraviť vodcu obrany.

Eliaquim Mangala

Zdroj: 90min.com | Foto: Twitter