Modernizácia najpopulárnejšieho športu sveta sa v tejto modernej ére posúva míľovými krokmi vpred. Aj keď implementácia najmodernejších technológií v top futbalových ligách sveta prebieha neporovnateľne rýchlejšie ako v našich končinách, teraz sme sa dočkali aj my.

Na dnešnej tlačovej konferencii Únie ligových klubov bolo oficiálne vyhlásené, že od sezóny 2020/2021 bude v našej najvyššej súťaží zavedený systém VAR. Lenže nepôjde všetko od začiatku hladko. VAR bude k dispozícií len v prípade televíznych duelov, ktoré budú odvysielané na kanáloch s vysielacími právami. Aj preto kompetentní uvažujú nad miernou úpravou programu jednotlivých kôl.

“Každý mesiac máme stretnutie s klubmi a rokujeme o tejto možnosti. Akonáhle pôjdeme do toho, stane sa tak len v televíznych zápasoch. Vo všetkých by to bolo finančne náročné aj po kapacitnej stránke. Naším zámerom však je, aby bol VAR používaný čo najčastejšie. Preto uvažujeme aj o možnosti rozdeliť ligu do troch dní. Určite chceme, aby bol VAR k dispozícii čím skôr,” citoval Ivana Kozáka portál Profutbal.sk. Chcú tak zamedziť problémom, aké majú v susednom Česku, kde sa niektoré kluby sťažovali na fakt, že VAR majú k dispozícií len v minime zápasov. Úpravy rozpisov jednotlivých ligových kôl sú preto nevyhnutné.

Prezident Únie ligových klubov je však presvedčený, že týmto moderným systémom budú disponovať všetky štadióny klubov v najvyššej súťaži. “Sme radi, že všetky štadióny budú pripravené na tento vysoko očakávaný projekt. Je to veľmi, veľmi veľký krok, aby sme sa posunuli v našej ambícii,” doplnil Kozák. Verme, že aj týmto prostriedkom sa spravodlivosť aj v našom futbale posunie vpred a dúfajme, že týmto krokom sa zatraktívni naša najvyššia súťaž.

var fortuna liga

Zdroj: Profutbal.sk | Foto: Facebook, Twitter