Niekdajší najdrahší futbalista planéty, aktuálne najlepší strelec histórie reprezentácie Walesu či najlepší hráč Premier League za sezónu 2012/13. To všetko je 31-ročný Gareth Bale. Ten, ktorý mal raz nahradiť úlohy Cristiana Ronalda v Reale Madrid, sa po jeho odchode stal ale predovšetkým terčom kritiky.

Na hosťovaní v Tottenhame behom sezóny 2020/21 zažil niekoľko lepších okamihov a strelil celkovo 16 gólov, no fanúšikovia Spurs od svojho “strateného syna” zrejme čakali ešte o niečo viac. Teraz je futbalová budúcnosť Garetha neistá, pričom na verejnosť presiakli aj informácie o tom, že po európskom šampionáte definitívne ukončí kariéru.

Hovorilo sa, že v Reale už preňho miesto nebude, v Tottenhame je otázne, či ho budú chcieť naďalej štedro platiť, iní záujmecovia o jeho služby sú otázni a samotný hráč možno ani nemá motiváciu ďalej hrať. Alebo, že by sa nejaká našla?

Real Madrid v prvý júnový deň oficiálne prebral jeho bývalý manažér Carlo Ancelotti, jeden z najlepších a najuznávanejších mužov svojho remesla. A ten Garetha Balea obľuboval a hájil. Bol to práve Ancelotti, kto z neho urobil v roku 2013 prestupového rekordéra. A taktiež chcel krídelníka získať do Evertonu podobne ako Jamesa Rodrigueza, avšak finančná situácia to neumožnila. Má stále Ancelotti Balea v obľube? Bude mu chcieť dať šancu alebo dokonca samotný Bale vycíti, že bude “chcený” a pokúsi sa prežiť v Reale ešte aspoň jednu vydarenú sezónu? Vylúčené to byť nemusí a my môžeme len hádať, ako to napokon dopadne.

Carlo Ancelotti

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter