PSG v poslednom ligovom zápase rozdrvilo Dijon vysoko 8:0, pričom výraznou mierou sa pod tento výsledok podpísal Neymar. Ten totiž zaznamenal 4 góly a dve asistencie. Práve vďaka tomu sa dočkal niečoho, čo v drese PSG nezvládol ani Ibrahimović. 

Francúzsky portál L’Equipe patrí medzi najrenomovanejšie športové periodiká na svete a borci z tejto redakcie sú preslávení tým, že hráčom dávajú po zápasoch veľmi prísne hodnotenia. Pred zápasom s Dijonom bolo len 7 (!) hráčov, ktorí sa od L’Equipe dočkali pozápasového hodnotenia 10/10. Neymar sa po stretnutí s Dijonom stal tým ôsmym.

Neymar

To však nie je všetko, pretože 25-ročný brazílsky krídelník sa stal len druhým hráčom, ktorý si takéto hodnotenie vyslúžil v zápase francúzskej Ligue 1. Ak by ste tipovali, že by to pred ním zvládol len Zlatan Ibrahimović, tak ste na omyle. Ani hviezdny Švéd sa takejto známky od L’Equipe nikdy nedočkal.

Francúzsky portál ju pred Neymarom udelil za zápas v Ligue 1 len raz a to v roku 2014. Vtedy sa totiž piatimi gólmi blysol Neymarov krajan Carlos Eduardo, ktorý pomohol svojmu tímu OGC Nice pri výhre 7:2 nad En Avant de Guingamp.

Carlos Eduardo de Oliveira Alves bol vtedy vo francúzskom klube na ročnom hosťovaní z tímu FC Porto. V súčasnosti 28-ročný hráč už nehráva v Európe, ale pôsobí v Saudskej Arábii, kde oblieka dres tímu Al-Hilal FC.

Zdroj: Transfermarkt.com, Twitter | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D