Mladý slovenský futbalista László Bénes sa dočkal obrovskej pocty. Pred pár dňami bol o ňom uverejnený článok na prestížnom športovom portáli Goal. Príspevok mal titulok: “Kto je László Bénes? Nový Marek Hamšík, ktorého chcel Arsenal, ale on fandí Manchestru United!”

László Bénes je 19-ročný slovenský futbalista pochádzajúci z Dunajskej Stredy. Bénes hrával v mládežníckych celkoch FK Šamorín, DAC Dunajská Streda a ETO FC Győr. Do seniorského futbalu sa dostal v roku 2015 v drese MŠK Žilina. Na severe Slovenska sa ale zdržal len rok a pol, keď 1.júla 2016 prestúpil do nemeckej Borussie Mönchengladbach za 2 milióny eur.

Počas prvej sezóny v nemeckej Bundeslige odohral 8 zápasov za prvý tím a ďalších dvanásť za rezervný. V oboch celkoch vsietil po jednom góle a ďalšie dva zápasy pridal aj v nemeckom pohári DFB Pokal. Bénes hráva na poste záložníka a zahraničným portálom Goal bol označený za nového Mareka Hamšíka.

Práve hrať s Marekom je Bénesov veľký sen. Zatiaľ je však oporou “len” našej reprezentácie do 21 rokov, s ktorou sa predstavil aj na nedávnych ME. Môžeme len dúfať, že sa spomínaný portál nemýli. Veríme, že Lászlo naplní svoj obrovský potenciál a že sa skutočne stane “novým Hamšíkom”. 🙂

Zdroj: Transfermarkt.com, Soccerway.com, Goal.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Vieš jak to hovoria, len rob, to čo miluješ a už nikdy nebudeš musieť robiť. Som "pokreslený" hajzlík, ktorý sa živí tým, čo ostatní chlapi robia zadarmo. A nemusel som pri tom ani začínať v péčku pre gayov. :D