Grécka najvyššia futbalová súťaž vrcholí a o titul ešte stále bojuje hneď trojica tímov. 25. kolo prinieslo veľkú futbalovú bitku prvého s druhým. Domáce PAOK privítalo na svojej pôde AEK Atény FC a domáci potrebovali nutne bodovať. Na svojho súpera strácali dva body a výhru tak potrebovali ako soľ. Zápas sa pre nich ale nevyvíjal vôbec dobre.

Mužstvo, ktoré má vo svojom kádri aj nášho reprezentanta Róberta Maka, sa dlho nevedelo strelecky presadiť. Zlom ale prišiel v 89. minúte stretnutia, keď domáci zahrávali rohový kop. Po ňom sa presnou hlavičkou presadil obranca Fernando Valera, no gól nakoniec neplatil. Dôvodom bol avizovaný ofsajd, v ktorom bol jeho spoluhráč. Ten sa snažil zakončenie svojho kolegu ešte pred bránou tečovať, ale nakoniec mu veľmi nepomohol.

Sledujte nás aj na Instagrame – TU

Toto rozhodnutie rozhorčilo prezidenta PAOK Solún Ivana Savvidisa a ten sa rozhodol zobrať spravodlivosť do svojich rúk. V nadstavenom čase totižto vtrhol na hraciu plochu a svojim zverencom rozkázal, aby opustili ihrisko. Medzitým sa sám vybral za hlavným rozhodcom stretnutia s pištoľou za opaskom, no našťastie sa nič vážnejšie nestalo. Bodyguardi totiž svojho šéfa rýchlo zastavili a odvliekli ho do útrob štadióna.

Ivan SavvidisZápas bol po tomto incidente oficiálne prerušený a po dvoch hodinách chceli rozhodcovia pokračovať ďalej. Hráči AEK sa už ale na ihrisko nevrátili, kvôli vlastnej bezpečnosti. Zápas sa tak skončil 1:0 pre domácich, ktorým bol nakoniec po konzultácii rozhodcov gól vrátený. Náš Róbert Mak naskočil do zápasu v druhom polčase z lavičky náhradníkov. Prezident domácich sa ale obvineniu nevyhne a celú vec už rieši grécka futbalová asociácia, ktorá dokonca pozastavila celú súťaž na neurčito.

Nepokoje počas zápasu PAOK – AEK

Zdroj: Bbc.com | Foto|Video: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.