Dnes už 45-ročného bývalého brazílskeho futbalistu Roberta Carlosa si väčšina ľudí spojí s jeho pôsobením v madridskom Reale a jeho ľavou nohou, v ktorej ukrýval dynamit. Jeden z najlepších krajných obrancov histórie však zďaleka nemal celú kariéru “na ružiach ustlané”.

Ako 22-ročného ho v lete 1995 získal z brazílskeho Palmeiras tradičný účastník Serie A. Inter Miláno s reprezentantom Brazílie ale nenaložil práve ideálne. Počas jedinej sezóny odohral za klub 34 stretnutí, no vtedajší tréner milánskeho celku podľa slov Roberta Carlosa nevedel, ako ho má použiť.

Ľavonohý bombardér podľa portálu Goal.com na adresu Roya Hodgsona, trénera Interu v rokoch 1995-1997 povedal, že toho zrejme o futbale moc nevedel. Roberta Carlosa sa snažil neustále vďaka jeho rýchlosti stavať na ľavé krídlo, kde sa Brazílčan necítil dobre. Po dohode s prezidentom klubu bolo vyvodené jediné riešenie – odchod z klubu.

Roy Hodgson trénoval aj anglickú či švajčiarsku reprezentáciu, Liverpool, Fulham, West Bromwich či FC Kodaň

Roberto Carlos bol predaný v roku 1996 v prepočte za šesť miliónov eur do Realu Madrid. V drese španielskeho giganta strávil dlhých jedenásť sezón, počas ktorých odohral 512 súťažných duelov a zaznamenal 67 gólov. Štyrikrát tu vyhral La Ligu, trikrát Ligu majstrov a pomohol mu získať aj ďalšie trofeje. Sám ľavý obranca sa zaradil medzi najlepších hráčov sveta a sedemkrát sa dostal do ideálnej zostavy sezóny na svete.

Zdroj: Goal.com, Wikipedia | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.