Keď sa funkcionári z IIHF v hlasovaní rozhodovali, komu udelia tohtoročné majstrovstvá sveta, váhali medzi Lotyšskom a Dánskom. Vôbec netušili, že súboj o štvrťfinále sa odohrá práve medzi týmito dvoma mužstvami.

Hokejistom z Lotyšska sa podarilo v skupine zobrať body aj najväčším favoritom. Zápasy s Kanadou a USA dotiahli až do predĺženia, ale v obidvoch prípadoch prehrali. Za tri body prehrali len s Fínmi, ktorí im uštedrili debakel 1:8. Dánski hokejisti stratili body len s Kanadou a Amerikou a následujúce zápasy zvládli. Posledný zápas bol pre oba tímy zápasom o všetko. Duel skončil futbalovým výsledkom 1:0 a zvládli ho lepšie Lotyši. Hokejisti z Lotyšska boli naposledy vo štvrťfinále ešte v roku 2009.

Práve na šampionáte, ktorý chceli organizovať Lotyši, sa im podarilo dostať do vyraďovacej fázy po dlhých deviatich rokoch. A neboli ďaleko ani k semifinále. So Švédmi držali krok, ale nakoniec prehrali 3:2. Majstrovstvá v Kodani a Herningu patria zatiaľ medzi vydarené. Ako sa aj očakávalo, o šampionát je obrovský divácky záujem. Škoda len, že domáci hokejisti sa neprebojovali do play-off, lebo ten ošiaľ v Dánsku by bol ešte väčší. Možno jednou z väčších chýb šampionátu sú občasné problémy z ľadom, ale inak je turnaj výborné zorganizovaný.

Foto: Twitter