Pred pár hodinami sme mohli byť svedkami priateľského zápasu medzi Spojenými štátmi americkými a Mexikom. Slovo priateľský by sme však radšej vylúčili. V zápase totiž ako tradične panovali emócie, čo je späté s historickým pozadím a vzťahmi medzi týmito dvoma národmi. 

Zo súboja nakoniec vyšli úspešnejšie Spojené štáty, ktoré zvíťazili 1:0. Celý duel však poznačil incident, ktorý sa odohral medzi dvoma hráčmi rozdielnej výšky. Matt Miazga je 193 centimetrov vysoký obranca, zatiaľ čo Diego Lainez Leyva meria iba 167 centimetrov.

23-ročný obranca mal so spomínaným mexickým hráčom šarvátku, v ktorej poukázal na jeho výšku. “Je tu súčasť hry, psychická vojna,” povedal na margo spomínanej situácie kmeňový hráč Chelsea FC, ktorý aktuálne hosťuje vo francúzskom Nantes.

Americký obranca však vo svojej provokácii pokračoval aj ďalej, na čo už zareagoval aj jeden z hráčov Mexika, ktorý prišiel brániť svojho spoluhráča a vznikla šarvátka medzi oboma tímami. Podľa vinníka celého incidentu bol však práve toto zlomový moment, ktorý otočil misky váh na stranu USA. “Dostali sme sa im do hlavy. Hneď za tým dostali červenú kartu a my sme strelili gól,” presvedčivo tvrdí 23-ročný Miazga.

Šarvátka po provokácii Miazgu

Zdroj: Sportbible.com | Foto|Video: Twitter, Streamable.com