Biatlon, ktorý slovenskí fanúšikovia sledujú vo veľkom aj vďaka viacerým úspechom našich reprezentantov, bude vinou koronavírusu trošku iný, ako je zvykom. Čo nás teda čaká v sezóne 2020/21?

Sezóna začne oveľa neskôr, ako tradične. Prvé závody budú po rozhodnutí medzinárodnej biatlonovej únie (IBU) na programe až na konci novembra, keď ich bude hostiť fínske stredisko v Kontiolahti. V rovnakom dejisku sa odohrajú začiatkom decembra aj závody, ktoré sa mali odjazdiť vo Švédsku.

Následne sa celý profesionálny pelotón a samotné dianie biatlonového sveta presunie do Rakúska, pričom v stredisku Hochfilzen sa opäť uskutočnia až dvoje podujatia, a síce jedno “rakúske” a jedno pôvodne “francúzske”. V januári sa bude pretekať v Nemecku. A čo ďalej? IBU počíta s majstrovstvami sveta v Slovensku (od 9. do 21. februára), zatiaľ čo prípadný ďalší program sa určí na novembrovom zasadnutí, pričom v hre sú stále aj marcové závody v Novom Městě na Moravě, a teda v susednom Česku. Okrem toho sa predbežne biatlonisti majú predstaviť aj v Číne a Nórsku. 

Len pre informáciu, celkovými víťazmi svetového pohára v sezóne 2019/20 boli Nór Johannes Thingnes Bø a Talianka Dorothea Wiererová. Slovensko najviac tešila 13. žena celkového hodnotenia Paulína Fialková. Kariéru po predošlej sezóne zase ukončil ikonický Martin Fourcade.

Zdroj: Sport.ceskatelevize.cz | Foto: Twitter