Portugalsko je len reprezentáciou jedného veľkého muža – Cristiana Ronalda. No tak toto tvrdenie rozhodne v súčasnosti nemôže obstáť. Pred piatimi rokmi bolo skôr čiernym koňom šampionátu vo Francúzsku, tentokrát to bude obhajca a zároveň jeden z TOP favoritom. Dôvod?

Portugalci celé roky disponujú kvalitou, pričom vedeli majstrovsky zvládnuť veľké podujatia. Toho dôkazom je fakt, že od roku 1996 sa šesťkrát v rade ocitli minimálne vo štvrťfinále európskeho šampionátu, zatiaľ čo hneď štyrikrát ulovili cenný kov. Takým niečím sa nemôže pochváliť v tomto období nik. Netreba zabudnúť ani na triumf v premiérovom ročníku Ligy Národov.

V súčasnosti má navyše 66-ročný Fernando Santos, ktorý je na lavičke portugalskej reprezentácie už siedmym rokom, obrovskú kvalitu na všetkých postoch. Až 23 futbalistov má trhovú hodnotu cez 20 miliónov eur, pričom mnohí hráči obliekajú dresy najlepších klubov, kde rozhodne nehrajú druhé husle.

bruno fernandes

Nielen CR7, ale aj Bruno Fernandes, Joao Félix, Bernardo Silva, Diogo Jota, André Silva či Rafael Leao sú zárukou veľkej ofenzívnej kvality, zatiaľ čo Rúben Dias je hviezdou defenzívy Manchestru City, sekundovať mu môžu Joao Cancelo, Raphael Guerreiro a ďalší. A ako by mohla vyzerať základná zostava Portugalska? To je pomerne ťažká otázka, avšak najmä preto, že by Fernando Santos dokázal vytvoriť aj dve kvalitné jedenástky. Problémom by mohol byť post druhého stopéra, ktorý avšak môže zastať aj čoskoro 38-ročný Pepe, veď ten má skúseností na rozdávanie, navyše stále patrí do základu FC Porta.

Môže táto zostava získať opäť zlato?

Zdroj: Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter, Chosen11.com