Koniec kariéry zvykne byť pre profesionálneho futbalistu mimoriadne bolestivým okamihom jeho života. Uzatvára totiž významnú kapitolu svojho bytia na tejto zemi. Nuž ale nie pre všetkých profesionálnych futbalistov je rozhodnutie zavesiť kopačky na klinec ťažkou voľbou.

Len 19-ročný sľubný mladík holandského Feyenoordu Rotterdam Splinter de Mooij sa rozhodol v tak mladom veku ukončiť svoju kariéru profesionálneho futbalistu. Po viac ako dva a pol roku od momentu, kedy podpísal svoj profesionálny kontrakt s holandským veľkoklubom si vybral inú životnú cestu. De Mooij sa totiž rozhodol stať lekárom a zanechať futbalové kopačky po skončení aktuálnej sezóny. Informoval o tom prostredníctvom sociálnej siete Instagram.

“Po siedmich úžasných rokoch vo Feyenoorde som dnes informoval vedenie, že odídem z klubu, aby som si splnil svoj druhý životný cieľ, konkrétne stať sa doktorom. Svoje medicínske štúdium začnem už v septembri tohto roka,” napísal de Mooij, ktorý nezabudol poďakovať klubu i kľúčovým osobám.

“Ďakujem ti Feyenoord, personálu Feyenoordskej Akadémie za úžasné tréningy a rady, ktoré som od vás získal. A pre mojich spoluhráčov: ďakujem za priateľstvá a za všetko, čím sme si spolu prešli,” dodal čoskoro bývalý ofenzívny záložník. Neobvyklé, ale pochopiteľné. De Mooijovi želáme veľa šťastia na jeho životnej ceste.

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter