Čerstvý víťaz ankety o najlepšieho afrického futbalistu za rok 2019 má skutočne obdivuhodný charakter. Za pravdu tomuto tvrdeniu dávajú najmä jeho skutky behom ostatných rokov.

Podľa dostupných informácií je Maného plat v Liverpoole na úrovni sto tisíc libier týždenne, teda ročne zarobí viac ako päť miliónov libier (asi šesť miliónov eur). Z takého obrovského platu (hoci po zdanení značná čiastka ubudne) sa mu pochopiteľne relatívne ľahko podporuje chudobných.

Behom posledných rokov totižto Sadio Mané v obci, kde vyrastal, za vlastné peniaze nechal postaviť či zrekonštruovať školu, nemocnicu, športoviská i mešitu (keďže je Moslim). Len škola mala stáť približne 270 tisíc eur, celkovo sa dá odhadovať, že utratil na zlepšenie životnej úrovne vo svojom rodisku v Senegale okolo milióna eur.

Ako už bolo spomenuté, táto čiastka je síce len zlomkom jeho príjmu, no to rozhodne neuberá na jeho šľachetnom charaktere. Koľkí ďalší futbalisti, športovci či iné celebrity zarábajú aj oveľa väčšie peniaze, no utrácajú ich len pre seba a svoje niekedy poriadne uletené rozmary.

Mané pri návšteve Senegalu

Zdroj: Talksport.com | Foto: Twitter