Je to definitívne. Sergio Ramos opustí Real Madrid po 16 rokoch a v lete sa z neho stane voľný hráč, ktorého bude môcť podpísať akýkoľvek klub zadarmo. Napriek svojmu veku je 35-ročný španielsky obranca vyhľadávaným hráčom na prestupovom trhu.

V súčasnosti sa hovorí o štyroch kluboch javiacich záujem o Ramosa. Najviac skloňovaným klubom je Paríž St. Germain. O záujme Francúzov sa špekuluje už niekoľko mesiacov, ich veľkou výhodou je fakt, že svojimi finančnými možnosťami dokážu ponúknuť Ramosovi atraktívny plat. Nie sú však jediným klubom s takýmito výhodami. Španielskeho obrancu majú na muške aj veľkokluby Premier League.

Ide o bohaté kluby z Manchestru, ktoré by takisto vedeli ponúknuť španielskemu reprezentantovi uspokojivý plat a príležitosť zahrať si v najkvalitnejšej lige sveta. Kým v Man City by vedel Ramos vytvoriť silné duo s Rúbenom Diasom, v defenzíve Červených Diablov by mohol hrávať po boku Harryho Maguirea.

Posledným horúcim záujemcom by mala byť Sevilla, kde Ramos začínal s futbalom. Andalúzania sú známi svojimi zaujímavými akvizíciami aj prestupovou politikou, no je tu jeden problém. Finančné možnosti Sevilly sa nedajú porovnať s ostatnými spomínanými klubmi a plat vo výške 10 až 12 miliónov eur by mohol zruinovať kasu španielskeho klubu.

Podľa medializovaných informácií má momentálne Sergio Ramos najbližšie do Paríža St. Germain, no ani Manchester City by nemusel byť až tak bez šance. O jeho budúcom pôsobisku by sme sa mali dozvedieť počas najbližších týždňov.

Zdroj: Fussballtransfers.com | Foto: Twitter