V piatok  a sobotu sa hrali v poradí tretie a štvrté semifinálové zápasy  druhej najvyššej hokejovej ligy.

Detva si priniesla do Bardejova dve dôležité domáce víťazstvá  a bola už len krôčik od postupu, naopak Hornošarišania mali „nôž na krku“ a potrebovali zvládnuť obrovský tlak, pretože každé jedno zakopnutie by im prinieslo neradostný záver sezóny. Piatkový zápas na východe domáci zvládli veľmi dobre, keď viedli 3:0 ešte 5 min pred koncom zápasu. Detva síce dokázala skorigovať na 2:3 z ich pohľadu, ale v poslednej minúte do prázdnej brány pečatil vytúžené víťazstvo východniarov  Marcel Baláž. V sobotňajšom zápase za stavu 1:2 na víťazstvá z pohľadu domácich nastúpili hostia s iným systémom hry, no ani ten nepriniesol úspech. Opäť začali lepšie domáci ,keď už v 2.min. zápasu trafil presne Mikušovič, no ešte prvej tretine hostia dokázali vyrovnať. Zápas sa rozhodol v druhej časti hry, keď Bardejov prevalcoval svojho súpera nielen herne, ale hlavne gólovo, strelil 3 góly za 8 minút po krásnych akciách   a nedal Detve žiadnu šancu na skorigovanie. Záverečná tretina sa z pohľadu domácich už len dohrávala. Bardejov za víťazstvom potiahla hlavne druhá útočná formácia v zložení Prokop, Gmitter, Segľa.  Hostia boli nervózni, a hlavne faul na domáceho kapitána 2 sekundy pred koncom zápasu môžeme považovať sa ich frustráciu. Dobré výkony podali obaja brankári, no Adreanin v domácej bráne mal navrch. Vo výbornej atmosfére, určite lepšej ako na väčšine extraligových štadiónoch, pred vyše 2000 divákmi Bardejov zdolal Detvu 4:1 a vynútil si rozhodujúci zápas u svojho súpera. Psychickú výhodu po dvoch domácich výhrach by mali mať na svojich hokejkách východniari.

V druhej sérii medzi Spišskou Novou Vsou a Liptovským Mikulášom to boli na Liptove dva rozdielne zápasy. V prvom zápase padli iba 4 góly, ten posledný až 12 sekúnd pred koncom zápasu, keď potvrdil víťazstvo hostí Findura. Zaujímavejší zápas sa hral v Mikuláši v sobotu, keď domácim  v prípade prehry hrozil posledný zápas sezóny. Hráči to asi mali v hlavách, hoci sa ujali vedenie 1:0, no potom štyrmi gólmi v rade nečakane ,ale zaslúžene prehrávali 1:4 a to by si na nich nevsadil nikto po druhej tretine ani cent, keď bol výsledok 2:5. Lenže hneď v prvej minúte záverečnej tretiny sa trafil mladý Sukeľ a dal domácim nádej. Zlomovým mohol byť aj okamih, keď Spišiaci nedokázali využiť presilovú hru piatich proti trom. V rozmedzí od 50tej do 52.min sa Liptovský Mikuláš dokázal presadiť hneď dvakrát, vyrovnal na 5:5 a na štadióne bolo rázom „peklo“. Ožili domáci fanúšikovia a hlavne domáci hráči. Aj keď v závere riadnej časti hry presilovú hru nevyužili, v 2.min predĺženia už áno.  A tak po neuveriteľnom obrate si Liptáci na rozhodujúci zápas v pondelok odvážajú aj lepšiu pohodu ako Spišiaci. Zápas sledovalo 1900 divákov, ktorí určite neľutovali, že na tento zápas prišli.

Rozhodovať sa bude v pondelok na zimných štadiónoch v Spišskej Novej Vsi a Detve a netreba nám ani pripomínať , že tieto zápasy play off už nemajú jasného favorita.