Matt Duchene bol stredobodom pozornosti, odkedy skončila posledná sezóna NHL. Vypršala mu totiž zmluva v Colorade Avalanche a viaceré kluby mali o jeho služby záujem. No teraz už je o jeho budúcnosti rozhodnuté!

26-ročný Kanaďan Matt Duchene podpísal dvojročnú zmluvu s Coloradom Avalanche v hodnote 12 miliónov dolárov. Duchene patrí medzi najväčšie hviezdy v NHL a už teraz ho možno zaradiť medzi legendy Colorada. V NHL zatiaľ nepôsobil nikde inde. “Lavíny” ho draftovali v roku 2009 v prvom kole z celkového 3.miesta a okamžite dostal šancu v NHL. V jeho prvej sezóne si v 81 zápasoch pripísal 55 bodov a hneď bolo jasné, že Duchene je obrovský talent.

To dokazoval aj v nasledujúcich ročníkoch. V každej sezóne patril k oporám Colorada Avalanche. V tej uplynulej to ale nešlo jemu a ani Coloradu, ktoré sa poriadne trápilo a skončilo suverénne posledné. V uplynulej sezóne klub z Denveru z 82 zápasov vyhral len 14, prehral 56 a 8 výhier vydrel v predĺžení, respektíve samostatných nájazdoch. Štyrikrát pre zmenu Avalanche v predĺžení prehrali. Duchene si v uplynulej sezóne pripísal 41 bodov v 77 zápasoch a na svojom konte mal neuveriteľných 34 mínusiek.

Zdroj: Nhl.com | Foto: Twitter