Julen Lopetegui sa stal celkom nečakane novým trénerom Realu Madrid. Na post, ktorý opustil Zidane, sa totižto očakávalo skôr angažovanie Pochettina, Conteho či presun Gutiho od madridskej “U19”. Všetko je však inak a nový tréner má pochopiteľne nové vízie a ciele, a to aj na prestupovom trhu.

Španielsky portál Don Balon vyrukoval s informáciou o piatich hráčoch, ktorých by Lopetegui údajne rád videl v drese “Bieleho baletu”. Na zozname sa nachádzajú tak hráči od priamej konkurencie, ako aj od tej “vzdialenejšej”.

Aj v prípade Lopeteguia má pokračovať lov na Davida de Geu, ktorý je dlhé roky suverénnou jednotkou v bráne Manchestru United. Spoločne s ním sú v hľadáčiku nového trénera údajne aj ďalší dvaja španielski účastníci MS v Rusku. Jedným z nich je 22-ročný pravý obranca Álvaro Odriozola, ktorý má za sebou fantastickú sezónu v Reale Sociedad, druhým 27-ročný niekdajší barcelonský záložník Thiago Alcântara.

Spoločne s Thiagom sa má Real Madrid zamerať aj na ďalšieho súčasného mníchovského futbalistu, a síce Roberta Lewandowskeho. Ten je pod drobnohľadom úradujúceho šampióna Ligy majstrov už dlhšiu dobu. Ostatným piatym pánom do partie je 23-ročný uruguajský stopér José Giménez z Atlética Madrid, v drese ktorého ovládol Európsku ligu. Koľko z týchto avizovaných posíl skutočne vedenie “Bieleho baletu” privedie, uvidíme. Otázkou je ale aj to, kto Madrid opustí.

Robert Lewandowski

Zdroj: Donbalon.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.