Dostať sa do veľkoklubu, to nie je len tak. Zopár slovenským reprezentantom sa to podarilo, no v súčasnosti ich veľa nepôsobí v klube zvučného mena, alebo v kluboch, ktoré by bojovali o titul a každoročne pôsobili v pohárovej Európe.

Jedným z mála takýchto hráčov je obranca Denis Vávro. Ten sa v roku 2019 sťahoval z dánskeho FC Kodaň do talianskeho Lazia za slušných 10,5 milióna eur. Svoj potenciál však pod trénerom Inzaghim nemal šancu ukázať. Za Rimanov odohral počas dvoch rokov len 19 zápasov, čo činilo len 886 minút, v ktorých sa gólovo nepresadil, do štatistík sa zapísal iba v zápase proti Fiorentine, kde inkasoval červenú kartu, pričom sedel iba na lavičke.

V minulej sezóne dostal Slovák v drese Lazia šancu len v 31 ligových minútach a tak ho Taliani poslali radšej na hosťovanie do španielskej Huescy. Tam odohral 11 zápasov a s jeho výkonmi vládla spokojnosť. Na záchranu to španielskemu klubu nestačilo, no Vávro vidí pozitíva v pôsobení na Pyrenejskom polostrove.

vavro

“S príchodom nového trénera budem extra motivovaný. Inzaghi ma nechcel, vyradil ma z tímu, preto som odišiel. No toto letné sústredenie nie je ako tie prechádzajúce. S Mauriziom Sarrim sa cítim veľmi dobre. Konzistentne pracujeme s loptou, čo sa podobá španielskemu futbalu, ktorý mi sedí viac. Som šťastný, že môžem byť späť v Laziu. Sústredím sa na nasledujúce priateľské zápasy,” vyjadril sa 25-ročný rodák z Partizánskeho.

Vávro má s Laziom zmluvu do roku 2024 a jeho trhová hodnota klesla na 4 milióny eur. Pod novým trénerom Sarrim sa však konečne bude môcť prepracovať do základnej zostavy a podávať stabilné výkony. V Huesce dokázal, že stále má potrebnú kvalitu a ako sám povedal, pod Sarrim sa bude hrať s loptou na kopačkách, čo mu bude vyhovovať. Denisovi želáme veľa šťastia v nasledujúcej sezóne.

vavro

Zdroj: Twitter, Transfermarkt.com | Foto: Twitter