Rok 2017 priniesol do futbalového sveta plno zlomových momentov, na ktoré budú futbaloví priaznivci ešte dlho spomínať. Jedným z nich je aj obhajoba trofeje Ligy Majstrov v podaní Realu Madrid. Klubu z hlavného mesta Španielska sa toto podarilo vôbec ako prvému mužstvu v novodobej histórii tejto súťaže. 

Možno aj kvôli tejto trofeji má španielsky veľkoklub v rebríčku denníka Marca TOP 10 hráčov za rok 2017 najviac zastúpení. Je ich celkovo až štyri. Najväčším prekvapením je určite umiestnenie Isca, ktorý sa vyšplhal až na tretie miesto pred také hviezdy ako Neymar, Harry Kane či Luka Modrić. Zaujímavosťou je, že Barcelona má v tomto rebríčku len jedno zastúpenie v podobe fenomenálneho Lionela Messiho.

Real Madrid oslavuje dvanásty titul v Lige Majstrov

Argentínčan sa v konečnom hodnotení dokonca dostal pred svojho najväčšieho súpera Cristiana Ronalda, ktorý ovládol všetky tohtoročné ocenenia. Bayern Mníchov nemá v tomto zozname ani jedného zástupcu aj napriek skvelej forme Roberta Lewandowskeho. Priaznivci Juventusu tu nájdu taktiež len jedno meno a to zásluhou nestarnúceho Gianluigiho Buffona. Ten sa umiestnil na peknom siedmom mieste.

TOP 10 hráčov podľa denníku Marca

Poradie Hráč Klub
1. Lionel Messi Barcelona
2. Cristiano Ronaldo Real Madrid
3. Isco Alarcón Real Madrid
4. Harry Kane Tottenham
5. Luka Modrić Real Madrid
6. Kylian Mbappé PSG
7. Gianluigi Buffon Juventus
8. Neymar PSG
9. Sergio Ramos Real Madrid
10. Kevin De Bruyne Manchester City

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.