novy psg

Ropa raz ovládne futbal… Žiaľbohu, tradícia a história idú v dnešnom futbalovom svete bokom. Stačí, že si nejaký znudený katarský šejk povie, že má veľa peňazí, nevie čo s nimi a tak si kúpi klub. Vo Francúzsku je živým príkladom PSG. Avšak nemusí to byť jediný takýto klub v “krajine Galského kohúta”.

Začína sa to však mierne vymykať normálu. Začal sa totiž súboj bahrajnských a katarských šejkov o úspech vo futbale. Po tom, čo sa v roku 2011 začala nová éra Parížu St.Germain, po odkúpení klubu katarskými šejkmi, začína teraz kontra od ich susedov zo severozápadu. Bahrajnské kráľovstvo si teraz kúpilo 20%-ný podiel vo francúzskom druholigovom klube FC Paríž.

Podľa pondelkového vyhlásenia má ísť o “zvýšenie imidžu a reputácie Bahrajnu”. Ich cieľom je dostať klub do Ligue 1 v priebehu troch rokov. Okrem toho chce vybudovať aj silné ženské družstvo, aby tak vytvorili konkurenciu jednému z najlepších ženských tímov na svete – PSG. V Európe sa nám tak vytvoria 3 bloky vplyvu šejkov na futbal. Spojené Arabské Emiráty – Manchester City, Katar – Paríž St. Germain a teraz Bahrajn – Paríž FC. Kedy sa to zastaví? A vôbec, nebude to tak už navždy?

paris fc

Zdroj: Cnn.com | Foto: Twitter