Našou najväčšou defenzívnou hviezdou bol dlhé roky stopér Martin Škrtel, ktorý strávil väčšinu svojej kariéry v slávnom Liverpoole. Rodáka z Handlovej ale v posledných mesiacoch nahradil Milan Škriniar, ktorému sa famózne darí v drese Interu Miláno. Slovensku však v Taliansku rastie ďalší veľký talent!

Je ním 22-ročný obranca Martin Valjent. Rodák a odchovanec z Dubnice je v Taliansku už od roku 2013, kedy sa dohodol na spolupráci s druholigovým tímom Ternana Calcio. Tomuto celku bol verný až do posledného leta, kedy ho za 1,2 milióna eur kúpil klub AC Chievo Verona.

Sledujte Športový Magazín aj na Instagrame – TU

Ešte na sezónu 2017/2018 však Martin Valjent zostal na hosťovaní vo svojom dovtedajšom tíme a síce Ternana Calcio. V tomto ročníku zatiaľ nastúpil v Serii B, čo je druhá najvyššia súťaž v Taliansku, do 22 zápasov a na pozícii stredného obrancu podával veľmi dobré výkony. Svoju formu “okorenil” aj troma presnými zásahmi a tak sa začínajú vynárať špekulácie, či nám nerastie “nový Milan Škriniar”.

Martin Valjent má pred sebou samozrejme ešte veľmi dlhú cestu, ale ak bude na sebe usilovne pracovať, je možné, že v ňom slovenská reprezentácie nájde dlhoročnú oporu zadných radov. Zatiaľ pôsobí v našej reprezentačnej 21-ke, v ktorej odohral 11 zápasov a vsietil jeden gól.

Sledujte Športový Magazín aj na Instagrame – TU

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk