Arsenal zažil zmenu na trénerskej lavičke po dlhých rokoch. Arséna Wengera nahradil Unai Emery. Ten ma s tímom veľkolepé plány a to nie len po hernej, ale aj výsledkovej stránke. Arsenal totiž doteraz patril k tímom s najkrajším herným prejavom, no fanúšikovia vyjadrovali posledné roky veľkú nespokojnosť, keďže v ich vitríne prestali pribúdať trofeje. 

Španiel naznačil že sa bude pridŕžať doterajšej filozofie Arsenalu, ale s tým, že by rád zefektívnil finálnu fázu. “Náš štýl bude založený na lopte, kombinácii, kontrolovaní zápasu a len čo sa naskytne priestor, musíme byť agresívni aj vpredu,” naznačil Španiel, pričom práve spomínaná malá agresivita sa vyčítala jeho francúzskemu predchodcovi.

“Defenzíva musí byť taktiež organizovaná a musíme rýchlo získať loptu naspäť. Musíme na tom popracovať, lebo sa to jednoduchšie hovorí, ako spraví na ihrisku. Potrebujeme istý čas, ale už teraz ma teší, že sa hráči neustále zlepšujú,” zaradoval sa nový kouč.

“Potrebujeme dve veci, a to kvalitných hráčov, ktorých máme a dobrú organizáciu. Myslím, že máme priestor na zlepšenie a môžme naším štýlom aj vyhrávať. Keď hovoríme o útoku, chcem, aby to všetko vychádzalo už od brankára. To isté platí, že aj útočníci musia myslieť na obranu. Teda tieto dva momenty by mali cítiť všetci hráči rovnako,” vyjadril sa Emery, ktorý chce vybudovať čo najväčšiu súdržnosť tímu, aby ako brankár podporoval čo najviac útok, tak útok brankára a obrancov, a zdôraznil to aj ďalej: “Každý hráč má mať túto vlastnosť, a to vlastnosť pomáhať tímu ako kolektívu. Je to pre mňa veľmi dôležité,” rozhovoril sa 46-ročný kormidelník.

Vyjadril sa aj k ambíciám Londýnčanov, čo sa týka trofejí: “Je jasné, že cieľom klubu je stať sa šampiónmi, hrať o tituly, ale ja si chcem aj vychutnať spôsob, akým to spravíme,” uzavrel bývalý lodivod PSG.

Zdroj: Goal.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.