Miroslav Šatan oznámil meno nového kormidelníka Slovenskej hokejovej reprezentácie. Pred pár dňami prezradil, že to bude zámorský tréner a dnes už vieme aj jeho meno.

Hlavným trénerom slovenskej hokejovej reprezentácie sa stal Craig Ramsay. Ramsay je 66-ročný rodák z Ontaria. V NHL pôsobil len v Buffale, kde odohral 1070 zápasov a na poste ľavého krídla nazbieral 672 bodov. Ako asistent trénera má vo svojej zbierke jeden Stanley Cup, ktorý získal v sezóne 2003/04 s Tampou Bay Lightning. Svoju trénerskú kapitolu začal ako asistent trénera Buffala Sabres, kde v sezóne 1986/87 bol aj hlavným trénerom, keď nahradil Scottyho Bowmana.

Na trénerský post potom zasadol až v sezóne 1996/97 ako asistent trénera Ottawy, kde pobudol dve sezóny. Následne sa na dve sezóny presunul do Philadelphie Flyers, kde v oboch bol hlavným trénerom. Tri sezóny bol asistentom trénera v Bostone Bruins, rovnako tri sezóny koučoval Floridu Panthers a jednu sezónu sa zdržal v Atlante Trashers a v Edmontone Oilers. Svoju trénerskú kapitolu v NHL ukončil v sezóne 2014/15 ako asistent trénera Edmontonu Oilers. Naposledy pôsobil ako konzultant pre tím Montreal Canadiens.

Zdroj: Hnonline.sk, Eliteprospects.com | Foto: Twitter