V súvislosti s Realom Madrid sa už dlhšiu dobu hovorí o snahe španielskeho celku získať do svojich radov Kyliana Mbappého. Všetko by však mohlo zmeniť, keďže “Biely balet” mal začať podrobnejšie sledovať inú mladú hviezdu.

Aktuálne trhová hodnota 21-ročného francúzskeho útočníka je 200 miliónov eur. Mbappé je však až do júna 2022 viazaný zmluvou v PSG, ktoré by pravdepodobne požadovalo ešte väčšiu čiastku, ako je stanovená trhová cena tohto útočníka. Ako vhodnejšia alternatíva by sa však pre “Los Blancos” mohol javiť Erling Haaland.

Kylian Mbappé

Stále len 19-ročný útočník nastrieľal v 6 zápasoch Bundesligy až 9 gólov. Ďalšie 2 pridal vo farbách Borussie Dortmund v Lige majstrov práve v osemfinále proti PSG a gól strelil aj v Nemeckom pohári.

Celkovo je tak na tom mladý nórsky reprezentant štatisticky lepšie ako Kylian Mbappé. To však nie je všetko. Haaland má vo svojej zmluve s nemeckým celkom stanovenú výkupnú klauzulu na 75 miliónov eur, čo vzhľadom na jeho kvality nebude predstavovať pre Real Madrid žiadny problém.

Zdroj: Transfermarkt.com, Facebook, Onefootball.com | Foto: Twitter