Tohtoročné Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji nie sú až tak preplnené hviezdnymi hokejistami, za čo dozaista môže situácia spojená s pandémiou. Jedno veľké hokejové meno by však ešte na šampionát za istých okolností mohlo pricestovať.

Winnipeg Jets totiž porazil 4:0 na zápasy Edmonton Oilers a pre Majstrovstvá sveta sa tak stal voľný hviezdny nemecký útočník Leon Draisaitl. Nemecký výber má nateraz po 3 zápasoch na konte plný počet bodov, keď sa mu podarilo zdolať Kanadu (3:1), Nórsko (5:1) a Taliansko (9:4).

Nemecko si tak dozaista robí zálusk na popredné priečky na turnaji a príchodom útočníka, ktorý v tejto sezóne NHL nazbieral v základnej časti 84 bodov, by jeho sila rapídne stúpla. Už teraz má pritom v kádri viacero skvelých hráčov zo zámoria. Otázne však ako je na tom po vyraďovacej časti NHL samotný Leon Draisaitl a či si nepotrebuje doliečiť nejaké zranenia.

McDavid a Draisaitl tvoria aktuálne azda najlepšiu ofenzívu dvojicu v NHL

Rolu bude zohrávať aj jeho chuť podstúpiť karanténu. Po príchode do Rigy by ho totiž čakala 6-dňová izolácia s maratónom testovania. Ak by však priletel do hlavného mesta Lotyšska už v najbližších hodinách, tak by teoreticky mohol zasiahnuť do posledného zápasu Nemecka v rámci základnej skupiny, ktorý Nemci odohrajú 1. júna proti domácim Lotyšom. No predovšetkým by bol k dispozícií pre štvrťfinále, kde by nemecká hokejová reprezentácia vzhľadom na doterajší priebeh šampionátu nemala chýbať.

A hlavne treba povedať, že pri nie príliš presvedčivých výkonoch favorizovaných celkov, majú Nemci tento rok skutočne šancu získať medailu. Príchod tak kvalitného hokejistu by mohol tieto šance rapídne zvýšiť a teoreticky zmeniť priebeh celého turnaja.

Zdroj|Foto: Twitter