Po veleúspešnej sezóne 2016/17 sa Tottenham po viac ako storočí rozlúčil s White Hart Lane bez jedinej domácej prehry. V poslednom zápase zdolal Manchester United a už na druhý deň sa začal štadión vo veľkom rozoberať, veď už budúci ročník majú zverenci Mauricia Pochettina hrať na novom štadióne.

Nové White Hart Lane bude mať kapacitu 61 559 miest, čo je o viac než dvadsaťtisíc viac, ako tomu bolo doteraz. Tento štadión však bude viac ako len obyčajný štadión. Prezident Tottenhamu Daniel Levy totižto už v roku 2015 podpísal zmluvu s americkou NFL, vďaka čomu sa odhadované náklady navýšili zo 400 miliónov libier až na jednu miliardu.

   Prečo? Dôvod je prostý. White Hart Lane má byť spojítkom Európy s ligou americkou futbalu, pričom v zmluve je zahrnutá podmienka, že sa tu budú hrať minimálne dva zápasy NFL ročne, k čomu bude štadión prispôsobený.

Supermoderný futbalový stánok bude prvým štadiónom na svete, ktorý bude mať rozkladateľné ihrisko a behom necelej polhodiny sa zmení z futbalového ihriska pomocou troch tritisíc ton vážiacich oceľových koľají napojených na desiatky výkonných motorov na ihrisko pre americký futbal. V budúcnosti sa práve Londýn má stať prvým európskym klubom, ktorý si zahrá NFL, k čomu bude zrejme slúžiť práve tento štadión.

Zdroj: Dailystar.co.uk | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.