28-ročný gabonský kanonier Pierre-Emerick Aubameyang patrí už niekoľko rokov k najlepším útočníkom sveta, pričom jeho najväčšími individuálnymi trofejami sú zrejme ocenenia hráč Afrika (2015) a najlepší strelec Bundesligy (2016/17). Opora Dortmundu je ale už viac ako rok spájaná s odchodom z klubu.

Fanúšikovia Dortmundu sa zrejme nemusia obávať, že by posilnil konkurenčný Bayern tak, ako Lewandowski či Hummels. Afričan je totižto dlhodobo spájaný s prestupom do Realu Madrid, no v hre bola aj Chelsea či PSG. Neustále sa ale vynárajú informácie o jeho odchode do Číny.

Práve toho sa týka aj najnovšia správa čínskeho športového magazínu Sina Sports. Ten mal informovať o tom, že Guangzhou Evergrade ponúkne za jeho služby až 72 miliónov eur, čím tromfne 60-miliónový transfer do Beijing Guoan. Fanúšikov Dortmundu to rozhodne neteší, veď táto ponuka má byť akceptovaná, teda hrozí, že klubu nepomôže v boji o budúcosezónnu Ligu majstrov ani v Európskej lige v jarnej časti aktuálneho ročníka.

Historicky najdrahší prestup do Číny s nadšením ale nevítajú ani priaznivci iných európskych klubov, pretože hráča jeho kalibru by radi videli aj naďalej na európskom kontinente, kde sa s jeho menom spájalo už aj AC Miláno či Arsenal, kde mal nahradiť Alexisa Sáncheza.

Zdroj: Sportbible.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.