Hoci sa sezóna 2017/2018 ešte neskončila, tak FC Barcelona oznámila už prvú posilu pre tú nasledujúcu. Teraz vychádzajú na povrch všetky detaily dohodnutého transferu Arthura Mela.

V lete sa bude 21-ročný Brazilčan sťahovať z Gremia na Camp Nou za 39 miliónov eur. Jednania o prestupe Arthura neboli vôbec jednoduché a jeho súčasný klub dal jasne najavo minimálnu sumu za služby šikovného záložníka. Všetko ale nabralo rýchly spád po tom, čo sa hráč dohodol na vzdaní sa percent z predaja.

Sledujte nás aj na Instagrame – TU

Arthur vyhral v novembri 2017 Copu Libetadores (obdoba Ligy majstrov).

Arthur chcel obliecť dres “Blaugranas” až tak, že sa vzdal 20-tich % z prestupovej čiastky, ktorá mu mala vďaka právam pripadnúť. Rozhodol sa zrieknuť peňazí, takže všetko čo Katalánci zaplatia pôjde priamo Gremiu a investičnej skupine, ktorá tiež vlastnila malé percento jeho práv. Arthur tak spravil niečo, čo by podľa vlastných slov pre iný klub neurobil.

Arthur už po výhre v Copa Libertadores pózoval v barcelonskom drese.

Zdroj: Sport-english.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Flash
Prináša športové novinky rýchlosťou blesku! Kvôli obľúbenému športu odletel až do kolísky hokeja, aby tam prežil doposiaľ najväčšie dobrodružstvo a zároveň si vychutnal množstvo zápasov z najprestížnejšej hokejovej ligy sveta.