gareth bale odchod real

Najmä celé Anglicko a konkrétne v Tottenhame sa hovorilo o návrate Garetha Balea ako o návrate strateného syna. Všetci čakali, že to Walesan vo svojom staronovom klube, v ktorom je aktuálne na hosťovaní, znova rozbalí a stane sa platným hráčom londýnskeho klubu.

Čísla waleského útočníka sú v tejto sezóne katastrofálne. Bale odohral za Tottenham spolu 12 zápasov, v ktorých si pripísal na konto len 623 minút. Okrem toho nemá nijako ohurujúcu produktivitu. Po jednom góle strelil zhodne v Premier League, Európskej Lige aj EFL Cupe, k ním nepridal ani jednu asistenciu. Nijaký spasiteľ, ktorý by získal titul svojmu milovanému klubu. Baleove čísla však netrápia len jeho samotného a Tottenham. Zlou správou to je aj pre Real Madrid.

Madridský klub dúfal, že po odchode na hosťovanie sa už Bale k ním nikdy nevráti a jeho pôsobenie v klube už naveky skončilo. Lenže teraz je všetko inak. Tottenham nezvažuje, žeby 31-ročného rodáka z Cardiffu podpísal natrvalo a tak je veľmi pravdepodobné, že 30. júna 2021 sa Bale znova objaví v Madride. Platnú zmluvu má tam totiž až do 30. júna 2022. Realu tak reálne hrozí, že Bale bude šarapatiť v ich klube ešte ďalší rok a pritom  naďalej poberať hriešny plat. Ak sa samozrejme nenájde vhodný záujemca o jeho služby.

Zdroj: Marca.com, Transfermarkt.com | Foto: Twitter