Ako sme vás aj my informovali, egyptský krídelník Mohamed Salah sa stal jubilejným 30. hráčom, ktorý zaznamenal aspoň 100 gólov v prestížnej Premier League. V ročníku 2021/22 sa ale tento zoznam môže rozšíriť aj o päť iných mien. Ktoré sú to?

Týchto päť hráčov sa dá rozdeliť do troch kategórii – dvaja majú túto métu takmer vo vrecku, jeden ju môže reálne pokoriť a dvaja majú šancu, hoci nie až tak veľkú. Ostatní hráči sú avšak takmer bez akýchkoľvek šancí rozšíriť prestížny zoznam, ktorému kraľujú Alan Shearer (260), Wayne Rooney (208) a Andrew Cole (187).

“Stovka na dosah”

Sadio Mané a Raheem Sterling sú na 97 presných zásahoch, a teda, je len otázkou času, kedy sa stanú ďalšími členmi prestížneho klubu. Len dodáme, že liverpoolsky krídelník má zatiaľ na konte 233 štartov v Premier League, zatiaľ čo o takmer tri roky mladší hráč Manchestru City je už na 294 vystúpeniach.

“Reálna šanca”

Do tejto kategórie spadá osobitne Cristiano Ronaldo, ktorý má zatiaľ na konte 86 gólov medzi anglickou elitou. Keďže behom svojho prvého pôsobenia ich zaznamenal 84, v ročníku 2021/22 ich potrebuje šestnásť. Dva z nich strelil hneď v úvodnom vystúpení.

“Teoretická šanca”

Do tejto kategórie sme zaradili dvoch hráčov. Gólovo je na tom lepšie Christian Benteke, ktorému sa treba presadiť ešte 18 krát, čo sa mu podarilo len raz (19 gólov v Aston Ville 2012/13). Gólovo vzdialenejšie, no rozhodne vo väčšej forme je kórejský útočník Son Heung-Min, avšak 28 gólov by bolo jeho suverénne maximum.

Pre úplnosť…

Len pre úplnosť dodáme, že z aktívnych hráčov na súpiskách celkov z Premier League je v “klube 100” kvarteto Harry Kane, Jamie Vardy, Romelu Lukaku a Mohamed Salah, zatiaľ čo za spomínanou päticou adeptov nasledujú Roberto Firmino, Riyad Mahrez, Gylfi Sigudsson a Pierre-Emerick Aubameyang, ktorí sú medzi 60 a 70 gólmi.

kane

Zdroj: Premierleague.com, Športovýmagazín.sk | Foto: Twitter