Borussia Dortmund je známa tým, že dokáže mať skvelý čuch na posily. Len behom niekoľkých posledných rokov dokázala získať viacerých hráčov za lacné peniaze a následne z nich urobiť svetové hviezdy. Medzi nich rozhodne patrí aj mladý Angličan, ktorý do Nemecka prišiel pred dva a pol rokom za “pár drobných”.

Reč je o Jadonovi Sanchovi, ktorého nechal v auguste 2017 odísť Manchester City do Dortmundu za 7,84 milióna eur (7 miliónov libier). No už po prvej sezóne bolo viac než jasné, že raz odíde za oveľa mastnejšiu sumu.

V súčasnosti je najčastejšie spájaný s prestupom do Chelsea, no pochopiteľne špekulácie naznačujú, že záujem o jeho služby majú aj ďalšie špičkové bohaté kluby. V decembri sa hovorilo, že The Blues sa ho pokúsia získať za 100 miliónov eur, no k prestupu (a zrejme ani k jednaniam) nedošlo.

Sancho by mohol byť náhradou za Hazarda, ktorý v lete 2019 prestúpil do Realu

Teraz Sancho aj naďalej podáva skvelé výkony, veď v aktuálnom ročníku naprieč všetkými súťažami strelil 15 gólov a pridal 15 asistencií, na čo potreboval len necelých 2400 minút. Priamo sa podieľal na rovných 40 percentách gólov svojho celku.

Futbalové portály zdieľajú, že Borussia Dortmund stanovila Sanchovu cenu na 127 miliónov libier (150 miliónov eur). S touto informáciou prišiel na svojom oficiálnom účte na sociálnej sieti Twitter bývalý futbalista a súčasný expert s veľmi dobrými kontaktmi Jan Aage Fjortoft. Ak by teda akýkoľvek klub zaplatil za stále len 19-ročného mladíka túto sumu, stal by sa tretím najdrahším futbalistom histórie a zároveň by suverénne prekonal 105-miliónovú kúpu Paula Pogbu, najdrahšieho hráča v Premier League.

Pozrite aj TOP 10 najlepších posíl Dortmundu v ostatnom desaťročí.

Zdroj|Foto: Twitter