Zahrať si za nejaký seniorsky klub pred dovŕšením 18. narodenín je niečo pomerne zriedkavé. No ak je tento klub z jednej z najlepších futbalových líg sveta, znamená to, že vaše futbalové kvality sú skutočne už na nejakej úrovni.

V sezóne 2022-23 si do konca októbra zahralo už päť hráčov, ktorí dokonca neoslávili v deň debutu ani len sedemnáste narodeniny. Extrémom bol len 15-ročný Nwaneri v drese Arsenalu. Ten však odohral iba pár desiatok sekúnd. Tým nezľahčujeme jeho potenciál, avšak nemožno to nazvať „riadnym“ štartom.

Ten si pripísal ale napríklad mladučký Leni Yoro z Lille, keď odohral v jednom zápase Ligue 1 celých 90 minút. Zaire-Emery v drese PSG naskočil pre zmenu do štyroch stretnutí, zakaždým ale odohral len jednociferný počet minút.

Taký Mathys Tel z Bayernu ale naskočil už do desiatich duelov, odohral cez 300 minút a na konte má aj prvé tri góly v jeho drese. Práve jeho zrejme možno označiť za najväčší talent spomedzi tejto desiatky. Jeho niekdajší spoluhráč z Rennesu Désiré Doué odohral ešte viac, a to rovno cez 500 minút.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Transfermarkt (@transfermarkt_official)

Zdroj: Transfermarkt | Foto: YouTube