Lionel Messi je jedným z najlepších futbalistov všetkých čias a pre mnohých začínajúcich chlapcov (a možno i dievčatá) narodených po roku 1990 sa stal ikonou a niekým, koho by jedného dňa radi napodobnili. Pri pohľade na to, čo argentínsky fenomén dokázal, je to avšak takmer nemožné. Ak si však nedáte veľké ciele, nič veľké zrejme nedokážete.

Kariéra 34-ročného „Lea“ sa pomaly blíži ku koncu, hoci nikto nevie, ako dlho ešte bude hrať. Možno dva roky, možno tri, možno päť. Do týchto chvíľ strelil stovky gólov a získal ohromné množstvo individuálnych či klubových trofejí, ku ktorým treba pripočítať i zlato z olympiády či z juhoamerického šampionátu.

Každopádne, podľa hodnoverného portálu Transfermarkt.com, odohral vo svojej kariére za FC Barcelonu, Paris Saint-Germain a Argentínu (vrátane zápasov za U20 a olympijský výber) dovedna 78 953 minút. Z toho 64 884 minút na klubovej úrovni a 14 069 na reprezentačnej. Keďže toto číslo je trošku ťažšie predstaviteľné, upresníme ho. Jedná sa o 54 dní 19 hodín a 53 minút, čo je bezmála osem týždňov.

Práve toľko času by ste teda strávili sledovaním Lionela Messiho, ak by si niekto dal tú námahu a všetky jeho minúty dal do jedného dlhého videa. A keby ste si tento časový úsek rozdelili na 8-hodinové maratóny, trvalo by vám si to celé video pozrieť 165 dní, čo je päť a pol mesiaca. Masaker! Avšak, na druhú stranu, ak si odmyslíme všetky tie jeho tréningy, odopieranie si všeličoho a cestovanie, tak zarobiť tie stovky miliónov eur za necelé dva mesiace „priamej“ činnosti, ktorú má možno divák vidieť, zase nie je zlé. Alebo?

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Leo Messi (@leomessi)

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Instagram/Leomessi (1) (2)