Bratislavská hala Ondreja Nepelu zažila nevídaný zážitok. Po takmer dvoch rokoch sa opäť naplnila fanúšikmi bojových športov. Niečo cez 8 tisíc divákov skandovalo niekoľko hodín, za odmenu sa dočkali skutočnej bitky titanov. 

Tí, ktorí si mysleli, že by súboj Buchinger – Barborík ponúkol nezaujímavý boj na zemi, boli na omyle. Neuveriteľné výmeny, skvelý box, kopy, páky, klinče – samotný Ondrej Novotný označil titulový zápas za to najlepšie, čo doteraz v Oktagone bolo.

Súboj o titul perovej váhy organizácie Oktagon MMA medzi Ivanom Buchingerom (38-7 MMA) a Vojtom Barboríkom (13-1 MMA) šokoval všetkých. So zatajeným dychom sme sledovali, ako prebiehal mimoriadne vyrovnaný duel, vybičovaný vzájomnou nevraživosťou.

„Ja som pripravený na každý aspekt boja a myslím si, že každý aspekt trénujem svedomito. Kam to pôjde, tam to pôjde a ja budem na všetko pripravený,“ hovoril pred zápasom Barborík, ktorý síce nenavážil, a tak opasok získať nemohol, no bol motivovaný poraziť lukratívneho a legendárneho Bukiho.

Po piatich kolách ale na bodové rozhodnutie víťazí v pomere 48-46, 48-47, 49-46 Ivan Buchinger. ,,Klobúk dole pred Vojtom, nečakal som to. Bol neuveriteľne šikovný. Zápas storočia stál za to. Myslím, že si zaslúžim Tipsport bonus večera. Ešte jeden opasok si zaslúžim, Kozma, možno prídem,“ avizuje večne vysmiaty rodák z Gabčíkova. Bonus večera dostal, samotný Novotný tiež privolil, že súboj medzi ním a Kozmom vo váhe 77kg, nie je nereálny.

Zdroj|Foto: OKTAGON MMA/ TS, Instagram/ oktagonmma