Je možné, že jeden z najdynamickejších centrov v NHL bude vytrejdovaný dvakrát za pomerne krátku kariéru v NHL? Vyzerá to nepredstaviteľne, ale toto je momentálne otázkou č. 1 v Dallase, kde sa momentálne hovorí o dohode s jedným z ich najlepších hráčov.

Podľa rôznych špekulácií by nová zmluva Tylera Seguina mala byť uzavretá na 8 rokov v hodnote 80 miliónov dolárov, teda 10 miliónov dolárov za sezónu. Pre Dallas by bolo ideálne, aby sa so Seguinom dohodli na rovnakej alebo o niečo málo nižšej sume, ako platia Jamiemu Bennovi (9,5 milióna dolárov za sezónu). Ak sa ale so Seguinom nedohodnú, vytrejdujú ho?

Mikke Heika z Dallas Morning News si myslí, že Ken Hitchcock (hlavný tréner Dallasu pozn. red.) sa snaží zo Seguina spraviť všestranného centra. Ak Seguin túto rolu neuvíta a ak bude chcieť viac ako 9 – 9,5 milióna dolárov za sezónu, je možné, že ho Dallas vytrejduje. Uvidíme, ako sa situácia s Tylerom Seguinom napokon vyvinie, no jedno je isté – ak Dallas pustí Seguina preč, stratí hráča, ktorý od svojho príchodu do klubu v roku 2013 zaznamenal vždy aspoň 72 bodov za sezónu.

Zdroj: thehockeywriters.com | Foto: Twitter