Kanadsko-americká NHL sa pripravuje na jeden z najväčších trejdov sezóny. Aspoň tak o tom píšu zámorské médiá, ktoré informujú o tom, že v najbližších dňoch sa budú meniť hráči medzi Bostonom Bruins a Edmontonom Oilers. 

Edmonton Oilers by mal podľa viacerých hokejových portálov v zámorí poslať do Bostonu Ryana Nugenta-Hopkinsa a opačným smerom by mala putovať dvojica nádejných mladíkov, medzi ktorými nechýba ani Slovák Peter Cehlárik.

Spolu s ním by mal do Kanady zamieriť aj center Danton Heinen. Tento trejd je označovaný za šokujúci hlavne kvôli Hopkinsovi, pretože on je posledným hráčom z tzv. veľkej štvorky, ktorú získali Oilers na draftoch pred pár rokmi.

Sledujte Športový Magazín aj na Instagrame – TU

Trojica Hall, Jakupov a Eberle už klub z provincie Alberta opustila a 24-ročný Kanaďan je posledným z tzv. veľkej štvorice. Kedysi chcel Edmonton práve okolo týchto hráčov postaviť víťazný tím, ale Hall je dnes súčasťou New Jersey, Eberle hráva v Islanders a Jakupov oblieka dres Colorada.

Či by bol tento trejd pre Petra Cehlaríka správnou voľbou, to si odhadnúť netrúfame, ale kým v Bostone sa mohol spoliehať na krajana Zdena Cháru, v Edmontone by mal taktiež po boku skúseného Slováka a síce Andreja Sekeru. V tejto sezóne odohral rodák zo Žiliny za Boston 5 zápasov s bilanciou 1+1.

Sledujte Športový Magazín aj na Instagrame – TU

Zdroj: Hockeyfeed.com | Foto: Twitter