Ajax je predovšetkým známy svojou mimoriadne kvalitnou akadémiou, v ktorej vychováva mladé talenty. Tie sa v hojnom počte uchytia a amsterdamský klub ich potom draho predá. Matthijs de Ligt, Donny van de Beek či Frenkie de Jong priviali do klubovej kasy spolu 212 miliónov eur!

To ale neznamená, že Ajax nenakupuje kvalitných hráčov. Ak už niekoho kúpia, vždy so sebou prinesie istú dávku skúsenosti a nepatrí k najmladším hráčom. Či už to bol 38-ročný brankár Marteen Stekelenburg alebo 27-ročný Davy Klaassen, ktorí prišli do Ajaxu v lete. Teraz predstavil Ajax svoj prvý zimný podpis. Je ním 26-ročný útočník Sébastien Haller.

Ten prichádza z West Hamu za najvyšší poplatok v histórií Ajaxu, ktorý činí základných 22,5 miliónov eur, no po pripočítaní bonusov sa môže výsledná čiastka vyšplhať na 25 miliónov eur. Haller sa v Premier League veľmi neuchytil, strelil len 10 gólov v 48 zápasoch a to ho Kladivári kúpili za rekordných 50 miliónov eur z Frankfurtu. No v bundesligovom klube sa Francúzovi darilo, veď v odohraných 77 zápasoch strelil Haller až 33 gólov a 19-krát asistoval. Podobne tomu bolo aj u jeho predchádzajúceho zamestnávateľa v Utrechte. Tam strelil 51 gólov v 98 zápasoch. Ajax vie veľmi dobre, koho angažoval do svojich služieb.

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter