Meno Alphonso Davies mnohým veľa nehovorí. Napriek tomu sa navždy zapísal do dejín svetového futbalu. Tento futbalista totiž dokázal streliť v zápase Gold Cupu medzi Kanadou a Francúzskou Guyanou dva góly.

Samé o sebe to nie je ničím výnimočné. To, čo je však podstatné, je skutočnosť, že spomínaný stredný záložník má stále len 16 rokov a 7 mesiacov. V jeho dokladoch môžeme nájsť pri ročníku narodenia číslo 2000.

Alphonso Davies sa tak stal prvým futbalistom na svete narodeným v roku začínajúcim číslom 2, ktorý strelil gól na niektorom kontinentálnom pohári. Svojimi dvomi gólmi pomohol Kanade k víťazstvu 4:2, ktoré túto krajinu výrazne priblížilo k postupu do štvrťfinále.

Zo všetkých troch skupín na Gold Cupe (majstrovstvách Severnej a Strednej Ameriky) postupujú prvé dva tímy, ku ktorým sa pridajú aj dva najlepšie tímy z tretích miest. V druhom zápase tejto skupiny Kostarika zdolala Honduras 1:0.

Paradoxom však zostáva, že hráč Vancouveru Whitecaps v 21 zápasoch za svoj klub nestrelil ani gól.

Kanada – Francúzska Guyana 4:2 (2:0), góly: 28. Jakovič, 45. Arfield, 60. a 85. Davies – 69. Contout, 70. Privat.

Gól na 2:4

Zdroj: dailyhive.com, YouTube | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Som chalan z Dubnice nad Váhom, ktorý má šport v krvi. Nie je to náhoda, veď som vyrastal oproti futbalovému štadiónu a odmala sa na mňa šport valil zo všetkých strán. Baví ma predovšetkým futbal, tenis a šípky, no nepohrdnem ani hokejom, basketbalom, hádzanou či cyklistikou.