Ronnie Coleman je jedným z najznámejších, najobľúbenejších a najlepších kulturistov všetkých čias. V rokoch 1998 – 2005 nemal konkurenciu a na pódiu ničil všetkých súperov.

8-násobný Mr. Olympia si získal srdcia ľudí vďaka charizme, nadšeniu, pevnej vôli a zbesilému posilňovaniu. Videá, kde tlačil stovky kíl na všetky možné partie s pokrikom “Lightweight Baby”, sledoval s nadšením celý svet. To ale zanechalo na jeho tele následky a po ukončení profesionálneho súťaženia v roku 2007 musel podstúpiť veľa operácií krčných a chrbtových stavcov. Vo februári 2016 strávil Ronnie Coleman na operačnom stole až 11 hodín. Domov odišiel na vozíčku so šiestmi titánovými skrutkami a podpornou konštrukciou.

Ronnie nemohol chodiť, bol odkázaný na vozík a pomoc rehabilitačných pracovníkov. Opäť ale ukázal nezlomnú vôľu a veľmi rýchlo sa vrátil k posilňovaniu. Na otázky, či by chcel niečo spraviť inak, odpovedá: “Áno, keby môžem vrátiť čas, tak vtedy, keď som išiel drepovať 800 libier (362,874 kilogramu) a ako zbabelec som urobil len dve opakovania, tak by som išiel až 4-krát, lebo to bolo v mojich silách. Doteraz si to vyčítam!” Dnes už 53-ročný Ronnie Coleman naďalej oprašuje prach z činiek ako o život.

Ronnie Coleman návrat kráľa Olympie

Ronnie Coleman 2017

Ronnie Coleman – drep 363 kg

Foto|Video: Instagram, YouTube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Flash
Prináša športové novinky rýchlosťou blesku! Kvôli obľúbenému športu odletel až do kolísky hokeja, aby tam prežil doposiaľ najväčšie dobrodružstvo a zároveň si vychutnal množstvo zápasov z najprestížnejšej hokejovej ligy sveta.