10. január 2021 nebol vo všeobecnosti v podstate nijak výnimočný deň. Pre anglický futbal, a najmä pre priaznivcov a všetkých hráčov amatérskeho klubu Marine AFC sídliaceho v mestečku Crosby, to bol ale najzvláštnejší deň ich životov.

Tento klub aktuálne hrajúci až v 8. najvyššej súťaži vrámci hierarchie v Anglicku totižto privítal na svojom skromnom štadióne s 350 miestami na sedenie Tottenham. S tak kvalitným klubom vo svojej viac než 100-ročnej histórii Marine súťažný zápas nehralo, navyše, po prvýkrát v takmer 160-ročnej histórii FA Cupu sa nikdy nestretli celky, ktoré by oddeľovalo sedem líg.

Marine polovicu polčasu vzdorovalo, dokonca raz zazvonilo brvno Hartovej brány. Následne sa však predsa len ukázal ten ohromný kvalitatívny rozdiel a po polčase 0:4 skončil duel po veľmi vlažnom tempe “Kohútov” v druhom dejstve 0:5. Tento výsledok je, povedzme, akurátny. Na jednej strane je skóre jednoznačné, na tej druhej to zase nie je nijaké extrémne poníženie amatérov, ktorým by pri väčšej snahe či nasadení dua Son-Kane nadelil favorit zrejme dvojciferný debakel.

Hoci hviezdou zápasu bol 3-gólový Carlos Vinícius a v súčasnej forme má Tottenham určite veľa lepších hráčov, najväčšiu pozornosť upútalo najhviezdnejšie meno na trávniku – Gareth Bale. 31-ročný krídelník naskočil po zranení do tohto duelu až v 65. minúte namiesto Dele Alliho už za stavu 0:5, a s výnimkou jednej slušnej strely z priameho kopu toho veľa neukázal. Aj tak ale status jedného z fanúšikov bývajúcich v dome hneď vedľa štadióna veľavravný a pamätný: Pozerám sa na Garetha Balea behom toho, ako sa vykláňam z môjho okna. Neskutočné!“

Treba dodať len toľko, že Mourinho naozaj dodržal do bodky to, čo sľuboval pred zápasom, a tak dokázal svoj veľký profesionalizmus.

Zdroj | Foto: Twitter