Od 1. septembra 2020 začnú minimálne do 1. októbra 2020 platiť prísne protipandemické opatrenia, ktoré sa výraznou mierou dotknú aj športu. Silný odkaz poslal pri tejto príležitosti premiérovi Igorovi Matovičovi jeden zo slovenských reprezentantov.

Pravidlá na september hovoria jasnou rečou. Športové a kultúrne podujatia sa môžu v interiéri organizovať s obsadením do 500 ľudí a v exteriéri do 1000 ľudí. Mnohé športové kluby tak prídu o výraznú časť financií, ktorá by sa k ním dostala zo vstupného a môže to byť pre nich likvidačné. Najhoršie scenáre dokonca hovoria o likvidácií profesionálneho športu na Slovensku.

Podobný názor má aj Marek Viedenský, ktorý reprezentoval Slovensko na troch Majstrovstvách sveta. Ten cez svoj Instagram poslal odkaz premiérovi, ktorého tam označil cez jeho profil. Loboval tým podľa jeho slov najmä za mladých športovcov, ktorí sa chystajú športom živiť. Podľa neho sa z nich totiž zo dňa na deň môžu stať len hobby športovci, pretože hrozí krach mnohým klubom. Celé jeho vyjadrenie si môžete prečítať nižšie.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

#NezabijajteSny @igor_matovic_olano ps: sorry za pravopisne chyby;) bohuzial na slovensku sa nedaju spravit bubliny ako nhl kedze je to uplne o niecom inom financne na svk sa funguje na divakoch na stadione a sponzorov co daju pebiaze aby ich ludia videli …. nemam riesenie ale zakazat ludom zit je to rovnake ako zit v klietke … ok zdravie je prvorade dokonca som si na 90percent isty ze som koronu aj s rodinou mal zaciatkom februara .. nebolo to prijemne .. takze je fajn ze si davaju ludia pozor … tak isto nemam riesenie ako to inak urobit … ale preto som neni zdravotnik ale sportovec teda zatial .. pokial sa nerozhodnu ludia co ma platia inak … za co som rad ze mam stale este robotu….

Príspevok, ktorý zdieľa Marek Viedensky (@wiedo25),

Zdroj|Foto: Instagram/wiedo25/igor_matovic_olano