Brazílčan Neymar sa stal počas tohto leta najdrahším hráčom futbalovej histórie. V auguste skompletizoval svoj prestup do PSG za rekordných 222 miliónov eur. Túto čiastku začal ihneď po príchode splácať, o čom hovoria aj jeho štatistiky. V osemnástich zápasoch si pripísal na svoje konto už úctyhodných 15 gólov a 11 asistencií. Právom sa tak o ňom hovorí ako o nástupcovi dvojice Cristiano Ronaldo a Lionel Messi.

Španielske médiá však prišli v posledných dňoch so šokujúcimi informáciami. Denník Diario Gol prezradil, že Neymar údajne odkázal vedeniu PSG, že ak do dvoch rokov nevyhrá s týmto mužstvom Ligu Majstrov alebo Ballon d’Or, tak v klube skončí. Jeho ďalšie kroky by mali smerovať do Realu Madrid. ktorý už vraj dosiahol aj dohodu. 25-ročný krídelník by sa tak pridal k “Bielemu baletu” už po skončení sezóny 2018/2019.

K celej veci sa vyjadril aj samotný prezident španielskeho veľkoklubu Florentino Pérez. “Neymar je hráč, ktorý by v prípade, že by bol v Reale Madrid, mal oveľa viac možností ako vyhrať Ballon d’Or. Madrid je klub, ktorý dáva svojim hráčom všetko a každý vie, že ho chcem podpísať.” Nakoľko sú informácie o údajnej dohode pravdivé si nedovolíme povedať, no určite sa jedná o zaujímavé novinky.

Dôvodom Brazílčanovho rozhodnutia by vraj mohli byť aj zlé vzťahy so súčasným manažérom Unaiom Emerym. Zaujímavosťou však je, že tieto kluby spojil osud aj v Lige Majstrov. V osemfinále milionárskej súťaže na seba narazia práve títo giganti a určite sa bude jednať o veľmi atraktívny dvojzápas. Prvý zápas sa odohrá na Santiago Bernabéu 14.februára 2018 o 20:45 hodine.

Zdroj: 90min.com | Foto: Twitter

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

DavidV
Mladý chalan, ktorý miluje šport. Aktívne sa venujem futbalu už niekoľko rokov a za ten čas som sa naučil jednu podstatnú vec. Futbal nie je hra, ale spôsob života.