V Premier League sa slovenským brankárom v minulosti príliš nedarilo. Vedeli by o tom hovoriť najmä Dušan Kuciak a Ján Mucha. Všetko sa však zmenilo príchodom Martina Dúbravku. A že išlo o majstrovský ťah Newcastle United potvrdí aj tento fakt.

Ešte v lete 2017 prichádzal Martin Dúbravka do Sparty Praha zo Slovana Liberca úplne zadarmo. Približne o pol roka si ho už vytipoval Newcastle United. Najskôr však išlo len o hosťovanie. V lete 2018 sa však anglický celok rozhodol vykúpiť ho z Česka natrvalo. Prestupová suma mala byť v tomto prípade podľa Transfermarkt.com na úrovni 4 miliónov eur.

Slovenský reprezentant sa ihneď zaradil medzi opory svojho mužstva a stál sa neohrozenou jednotkou tímu. Jeho odhadovaná trhová cena sa tak vyšvihla už na 7,5 milióna eur. Od začiatku tejto sezóny síce Martin Dúbravka laboroval so zranením. Nedávno sa však vrátil medzi tri žrde v stretnutí proti Arsenalu a predviedol opäť jeden nádherný zákrok a napriek prehre 2:0 aj spoľahlivý výkon, keď zlikvidoval viacero pokusov súpera.

Zdroj: Transfermarkt.com | Foto: Twitter